| kopotoru a întrebat:

Monitor LED TN ASUS 21.5", Wide, Full HD, DVI, 5i, Negru, VS228NESuport Full HD 1080p sau LG E1960S-PN ...care e mai bun?

10 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Daca nu iei Eizo, Apple, 4k oled, etc. atunci tot o apa si un pamant
iar LG-ul pare de 19", asa ca eu as lua Asus care zici ca e 21.5"

| GabiDumitrescu a răspuns:

Pentru ce? Nu mai bine zici ce buget ai, ce calculator, si pentru ce vrei monitorul ala?

| kopotoru explică (pentru GabiDumitrescu):

Eu deja le am pe ambele...dar nu stiu pe care sa il folosesc

| Bizon95 a răspuns (pentru kopotoru):

De ce nu pe amandoua? atat timp cat le poti connectawinking

| kopotoru explică (pentru Bizon95):

Pentru ca nu folosesc decat un singur pc...

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru kopotoru):

Pai de ce nu pe amindoua?

| RAY a răspuns:

LG E1960S-PN recomand, Asus nu-mi place

| RAY a răspuns (pentru kopotoru):

Eu as folosi LG, am avut Asus imi reflecta lumina, pe LG nu am avut probleme de astea

| sayWhaaat a răspuns:

Ambele sunt antice si foarte slabe pentru standardele minime curente de gaming, dar daca e sa alegi unul e mai bun primul evident, pentru ca e 1080p si e si mai mare, celalalt e 720p si e mai mic.

| Bizon95 a răspuns (pentru kopotoru):

Lal, dude, PC-urile merg cu mai multe monitoare, monitor+TV, etc. de cel putin 20 de ani

iar in ziua de azi, nu numai ca placile video au in mod curent mai multe iesiri, dar chiar un display-port poate fi split-uit si pus mai multe monitoare pe acelasi port, FIECARE INDEPENDENT (adica nu toate au aceeasi imagine, asta e capabilitate display-port)