| sasaomulsubtire a întrebat:

Nu am luat o cartela de reîncărcare și an luat o pentru altă rețea decât voiam. A greșit și casierul și eu ca nu am fost atent. Aș putea să fac ceva cu ea gen : să îi pun pe cont sau să plătesc online (fără să o activeze)?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu inteleg nimic, ai cumparat acel cod pe o retea gresita?

| sasaomulsubtire explică (pentru RAY):

I Am cerut pentru o rețea (25 lire) și nu se pricepea. A chemat șeful ăla de la case* și i-a explicat ăla cum se face. Șeful a plecat și ăsta mi-a dat pentru altă rețea. Era la început probabil. Eu nu m Am uitat că avea mai multe cumpărături și... Asta a fost.

| RAY a răspuns (pentru sasaomulsubtire):

Nu e o avere, nu stii pe nimeni care e in reteaua aia?

| sasaomulsubtire explică (pentru RAY):

Nu e o avere? Da de cât credeai ca e voucherul? De 1000 de lire? Știu ca nu e. Dar nu am ce face cu ea. Nimeni nu folosește rețeaua asta, din cunoscuții mei. Am să o folosesc eu până la urma, probabil.

| RAY a răspuns (pentru sasaomulsubtire):

Sau ai putea sa mergi maine si sa explici acolo cum s-a intamplat totul

| anonimg a răspuns:

Daca poti, mergi la vanzator si ti-o va schimba. Daca nu, roaga pe un prieten care isi incarca telefonul cu o astfel de cartela sa cumpere el pentru tine si tu sa i-o dai pe acesta; si vezi care/cum/cine sa plateasca diferenta. happy
Dar sa nu cumva sa faci acest schimb cu persoane straine pe net, chiar si daca ti-ar spune ca ar fi presedintele tarii.

| anonimg a răspuns:

Poate rezolvi problema cu protectia consumatorilor. Nu în sensul ca să faci rău vânzătorului, ci să le ceri să te ajute cum să rezolvi problema.