| Xoniaa a întrebat:

Nu de mult mi-am schimbat windowsul (Windows 7) si am vrut sa imi instalez webcam-u. Am CD dar nu merge, am cautat pe net un driver si nu am gasit numai pentru windows xp(cel pe care l-am avut) si windows vista.E de la NGS modelul Bullseye chat, cine ma poate ajuta? puppy dog eyes.Dau fundita!:*

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Si eu tot drivere pentru Win 98, 2000, Me, Windows Xp, Windows Vista am gasit pe site-urile de unde se poate descarca softul.
O concluzie putem trage: poate nu e compatibil cu Windows 7

| xgamerz a răspuns:

Driver-ul de pe cd, poti incerca sa-l copiezi in calculator, click dreapta pe executabil (setup sau install) proprietati, compatibility mode, run in compatibility winxp.SP3 sau win.7, da-i instalare din locul in care l-ai copiat.
Ai putea incerca driver-ul de la web-ul: NGS Bullseye, il descarci cel de la windows Vista si sa faci la fel.
http://www.ngstechnology.com/rd/drivers.php?i=1
Deci incerci/te joci acolo la compatibility mode pana reusesti sa il instalezi. Sper sa mearga!
Bafta;)