| AalLeExX02 a întrebat:

..Nu imi mai porneste calculatorul sad
Ii dau "start windows normaly" si se incarca la logo-ul cu "win etc." apoi se face ecranul albastru cu cv scris cam jumatate de secunda si se restarteaza. Care poate fi problema?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate fi blue screen ceea ce se rezolva doar prin reinstalarea windows-ului. Dar foarte posibil sa ai si hardul virusat sau defect.Incepe cu reinstalarea windows-ului.

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Prima data incearca o reinstalare de windows, si daca tot face figuri, e clar ca e ceva defect hardware.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Instaleaza-ti windows 7. Eu am win7 pe 32 de biti si a rezistat la peste 10 astfel de blue screen-uri. XP-ul daca a dat blue screen poti sa-ti iei adio. Trebuie reinstalat.

| BogdantheDreamer a răspuns:

Reinstalare windows ai Blue Screen. Fa-l din nou si o sa mearga.

| Lothar a răspuns:

Bagi windowsul iar si merge dupa

| AalLeExX02 explică:

Va multumesc mult! o sa incerc ce a-ti zis!

| alex291 a răspuns:

Si eu am patit asta de mai multe ori. Eu am reinstalat windows-ul si acum merge. Problema poate fi rezolvata si altfel, asta depinde de ce are. Cheama un prieten care se pricepe la calculatoare.