| Unicorn007 a întrebat:

Bună tpu...nu-mi mai merge magazin play de o lună îmi tot spune "nu v-ați conectat a apărut o problema la comunicarea cu serverele google" am încercat tot felul de chestii, am șters și datele din aplicație mi-am resetat și tableta degeaba...ce e de făcut?
Dau funda! ●

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Reinstaleaza firmware original si cel mai probabil o sa rezolvi problema.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mai intai, trebuie sa ai conexiune de internet.
Trebuie sa intrii din nou in contul tau Google, cu datele tale de identificare: nume /e-mail, parola si eventual numarul de telefon cu care ai asociat contul tau.
Fara logare iti va da eroare.

| gelu1970 a răspuns:

Daca esti conectat/a cu contul tau google, ai conexiune net, si spui ca ai resetat tableta nu vad de ce nu ar merge. ai facut cumva root tabletei?

| Unicorn007 explică (pentru gelu1970):

Exact happy

| gelu1970 a răspuns (pentru Unicorn007):

Reinstaleaza firmware original si cel mai probabil o sa rezolvi problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi in setari /aplicatii si cauta Servicii Google Play. Dezinstalezi actualizari, dezactivezi, activezi, actuializei din nou.

Asta este tot.