| lovecolors a întrebat:

nu stiu ce are calculatorul meu de la o vreme incoace se tot stinge dintr-o data am antivirus avira si imi apare dupa ce scanez ca nu am virusi ce sa-i fac?

6 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

E windowsu vechi, sau are alte probleme... reinstaleazal, daca nu, inseamna ca ai probleme cu butonu de unde il aprinzi, si trebuie dus la reparat...

| smerti a răspuns:

Pot sa iti o spun cu siguranta ca nu e de vina Softul (Windows, Antivirus, Office etc) dar se stinge din cauza ca se incalzeste prea tare procesorul, incearca sa schimbi termopasta sau in general Cooler-ul de pe procesor

| Andreeaツ a răspuns:

Asa mi s-a intamplat si mie. Nu e din cauza virusurilor ci din cauza ventilatorului din spatele unitatii. Trebuie schimbat. La mine mirosea a fum atunci cand se stingea. Sper ca te-am ajutat.

| Kalyn a răspuns:

Iti trimit pe pmhappy

| Edward_5267 a răspuns:

Instaleaza windowsu si scapi de toti virusi, nu te chinui cu antivirusi! Sa un fie defect pc daca se stinge din senin. Incearca totusi prin instalarea windowsului si stergerea tuturor partiturilor!
sa ai succes! totusi ce pc ai.ram,procesor,placa de baza?

| Alyra a răspuns:

Mai demult şi mie mi se tot stinge, dar nu e din cauza viruşilor.Aşa sunt făcute calculatoarele, pentru a se stinge atunci când se supraîncălzesc. Încearcă să-i dai o perioadă pauză; poate-şi revine.
Succes!