| joghu22 a întrebat:

Buna TPU!
nu vrea și pace sa mi se șteargă nr de telefon de pe Instagram. eu îl șterg, după intru iar la setări sa văd dacă s-a șters și tot acolo e. ce pot face? mulțumesc

7 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Poate că nu se fac imediat actualizarile.
Inchide telefonul si redeschide-l după cca 1 min. Și verifică contul din nou.

| Zuzu1991 a răspuns:

Scrie la Instagram si spune-le ca ii dai in judecata, mai ales in UE ai DREPTUL la privacy, si nu ei sa faca ce vor cu o informatie ca asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,

Cel mai probabil nu ai un email atasat acelui cont de Instagram.
Ca sa poti sterge numarul de telefon, introdu adresa ta de email personala pentru a putea pastra o legatura cu contul, iar in felul asta vei putea sterge numarul de telefon.

| joghu22 explică (pentru anonim_4396):

Am emailul

| anonim_4396 a răspuns (pentru joghu22):

Atunci incearca sa faci exact aceiasi pasi dar de pe un PC sau un laptop.
The loghezi pe Instagram si mergi la setari, stergi numarul si salvezi.
Apoi verifici pe telefon.

| joghu22 explică:

Fac asta de la ora 4. Nu înțeleg de ce, era și numărul tatălui meu, ceea ce eu nu am pus, plus ca numărul de pe laptop și de pe browser nh îl arată, decât pe telefon

| floresdemayo a răspuns (pentru joghu22):

Probabil că pe telefon se actualizeaza mai greu. Oricum, public, nu e. Poate că un nr de telefon trebuie completat oricum și nu lăsat, pe-acolo, un spațiu liber. Înlocuiește-l cu numărul tău, dacă până mâine situatia rămâne aceeasi. S-ar putea ca verificarea să ți-o trimită la vechiul număr de telefon, pentru a face confirmarea că e vorba de tine.