| yoyoalecs a întrebat:

O problema la PC.In timp ce se deschide si se incarca windows-ul se inchidae. Dupa cateva incercari se deschide dar se mai intampla cateodata sa se inchisa din senin.Care ar putea fi problema si care sunt rezolvarile, exluzand praful din unitate.

2 răspunsuri:
| LeMike a răspuns:

Problema poate fi de la windows ceva eroare ceea ce se intampla foarte des, formateaza tot si reinsaleaza windows-ul.Problema ar mai putea fi si de la placa de baza sa faca ceva scurtcircuit verifica cablurile de la power si reset.Problema mai poate fi si de la harddisk sa fie busit incearca sa inlocuiesti harddiskul cu unul de proba daca nu ai cere de la un priete sa iti imprumute!

| Mouse13 a răspuns:

Ar putea fi in primul rand de la placa video...problema asta am avut-o si eu, daca nu de la sursa