| Justmeale2345 a întrebat:

Oarecum mi s-a blocat laptopul. Ma jucam zilele trecute un joc online si cand inchideam laptopul nu ii dadeam shut down. Acum tot ce pot sa fac este sa intru la fisiere si doar pe anumite aplicatii gen antivirus si din astea. Nu pot sa deschid internet explorer ca zice class not registered si nici bara de cautare din taskbar nu merge. Am citit undeva ca as putea rezolva asta daca intru in setari si imi fac un alt cont doar ca nici acolo nu pot sa ajung ca nu reusesc sa ajung in windows menu. Nici pe Cortana nu o am pusa ca sa ii spun sa deschida setarile. Ce credeti ca ar trebui sa fac? Va rog ajutati-ma nu prea ma pricep...

3 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Ctrl+Shift+Esc se deschide windows task manager, in partea dreapta ai casuta cu File, apesi pe ea si ti se va deschide un pop up(o alta fereastra mai mica) scrii in casuta de cautare-Control Panel si dai Enter, ..gata.
De acolo e simplu..Succes!

| Ana7807820 a răspuns:

Schimba PC-ul, are mai multe probleme decat spui tu mai mult ca sigur
Sau mergi la un centru GSM, la "doctorul de calculatoare" si cere-i sa ti-l repare, nu prea il poti repara singur

| Justmeale2345 explică (pentru Ana7807820):

Simplu de zis sa imi schimb laptopul, insa il am nou doar de 2 sapt. Am apasat ctrl+esc+shift si dupa am dat restart la windows wxplorer si a mers ca uns