| Bacanu_Petrus_1987 a întrebat:

pana acum am jucat fara probleme pubg si css. De 2 saptamani am probleme cu fps in jocuri online au scazut mult. La css aveam 300 acum am 100 si la pubg aveam 120 acum am 40. Tin sa mentionez ca numai cand joc online scad fps, ce sfaturi imi dati? Multumesc.

4 răspunsuri:
| Xdenis2004X a răspuns:

Pai cand esti online, playerii se numesc entitati si entitatile scad fps-ul, la fel si HUD-ul (adica ce apare pe ecran in timp ce joci) sau este setarile graficii puse pe high (inalt) adica maxima calitate video, incearca sa reduci calitatea video

| Bacanu_Petrus_1987 explică (pentru Xdenis2004X):

Pai pana acum 2 saptamani am jucat pe ultra cu 120 fps, si acum nu mai sare de 60

| DanutzzuXD a răspuns:

1 incearca antivirus
2 dai start task manager si vezi ce se porneste degeaba si dai uninstall
3reinstaleaza windows
4 roaga-te la Dumnezeu
5 da-mi funda

| Mario47 a răspuns:

1. Probabil ai descarcat un virus din greseala.
2. Ai umblat la graficile jocului?
3. Ai umblat la drivere (video, network, etc)
4. Incearca sa dai update la windows (daca ai 10)
5. incearca sa dai pe ultra performance mode (ai pe Youtube)
6. Inchide toate programele useless cand te joci (discordul mananca mult, google chrome este foarte mare consumator in timpul jocului, etc.)