| fugi5555 a întrebat:

părinții mei fumează și nu avem balcon, practic fumează in bucătărie unde e camera cea mai spațioasă (când nu mancam) și mereu e fum de tigara, e enervant, chiar și pentru mine chiar dacă și eu sunt fumătoare, exista un aparat ca un aer condiționat doar ca sistemul inversat ca sa absoarbă fumul de tigara și sa-l scoată afara? Am căutat pe internet și găsesc doar absorbant purificare aer dar nu cred ca e exact la ceea ce ma gândesc eu, ar trebui sa fie undeva sus unde de afla și aerul condiționat. Nu vreau răspunsuri cu alte sfaturi, sa fumeze la baie sau sa se lase, geamul e deschis mereu

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai o singura solutie, sa nu stai in bucutarie, deloc!

| Sofer a răspuns:

Fumând cu geamul deschis sau mai bine ar fi sa fumeze afara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Nu mai sta in bucătărie asa mult(evita pe cat poti)
2.Deschide geamul!
3.Sa cumperi un ventilator!
Eu cel putin pot spune ca sunt norocoasă ca părinții mei nu fumează!♤

| Alaanonim2k20 a răspuns:

Un ventilator ca si in toaleta care sa traga aerul din camera si sa il dea afara prin aerisire

| Silazion a răspuns:

Spune-le sa fumeze pe rand pe geam. Cumperi un recuperator de caldura, dai o gaura in perete si gata.

| Alessandra12345 a răspuns:

Sa fumeze cu geamul deschis și sa lase sa se aerisească bucătăria minim 20 min
Poti incerca și cu odorizant de camera dar mai întâi trebuie sa scapi de mirosul impregnat in casa, sunt multe sfaturi pe internet printre care prosoapele umede