| Alinnnnnnnnnnn a întrebat:

Buna TPU!
Pot folosi o casca bluetooth pentru apeluri telefonice, la un laptop cu Windows 7 pentru anumite conferinte pe meet?

Răspuns Câştigător
| Zuzu1991 a răspuns:

Da, dar... trebuie sa se pupe casca cu windows-ul, am avut surpriza asta: nu gasea drivere pentru casca, si oricat am cautat pe net nu am gasit drivere, iar apoi surpriza a fost ca windows-ul 10 s-a connectat binemercic la casca fara nici o problema (drivere incluse in windows)

deci, daca reusesti sa o connectezi, da, evident, altfel...

iar daca, casca nu e inca, cumparata, poti sa o iei linistit prin comanda on-line, ca, daca nu iti merge o poti oricum da inapoi in 14 zile calendaristice (de la eMAG, chiar 30 de zile)?

4 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Daca laptopul are adaptor bluetooth, s-ar putea sa functioneze.
https://support.microsoft.com/......ee40c3e242

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă laptop-ul dispune de tehnologia bluethoot atunci poți folosi acea cască.

| Irinelp a răspuns:

Nu contează ce tip de Windows are calculatorul, atâta timp cât are bluetooth funcționează orice aparat care are bluetooth.

| Alinnnnnnnnnnn explică:

Păi am o casca Hama My Voice 1300, însă nu am reușit să o conectez, nu am gasit driverele necesare
Multumesc pentru raspunsuri