| anonim_4396 a întrebat:

Pot folosi un cartus xl alaturi de unul simplu(Canon CL-546xl, si PG-545)

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Poti folosi orice cartus, atata vreme cat e compatibil cu imprimanta ta.
Nu trebuie sa fie amandoua masura standard sau simultan XL. Cel negru poate ramane clasic, iar cel color XL sau invers. Aici e vorba de cantitatea de cerneala stocata in cartus.
De cele mai multe ori, cel negru se cumpara in varianta XL, pentru ca e mai des utilizat si se goleste mai rapid.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Orect! are dreptate dannyel86