| Paulikk112 a întrebat:

Pot sa schimb placa video la un laptop Lenovo IdeaPad z570 cu 2 placi video ( una Intel graphics 3000) si alta nVIDIA geforce gt 540m?

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Intel graphics 3000 e soluție integrată pe plăcile de bază - nu cred să existe ca placă video de sine stătătoare; oricum, la un laptop NU poți schimba placa video.
De fapt, tu ai din fabrică ambele soluții grafice deja instalate în laptop - probabil te interesează să afli cum le schimbi între ele. Păi nu e prea greu - are un switch pe panoul frontal. Sau cu aplicația „Optimus" (nu rulează însă pe orice s.o.).
http://goo.gl/tDuroJ