|

Buna TPU.

Procesorul meu se incalzeste destul de tare avand in vedere ca e pc desktop si am cooler gammax 300, dar doar in jocuri gen cs go,gta 5, etc deci cele mai solicitante in rest nu am treaba. Poate sa fie de vina sursa? Ca eu am montat de 100 de ori cooleru sa ma asigur ca e pus bine si acum nu misca si se invarte corect, pasta la fel am aplicat-o de ogramada de ori.Nu stiu care este problema totusi, ma gandeam ca sursa incalzeste procesorul.Se poate asa ceva?

20 Raportează Evaluează
20 răspunsuri:
| a răspuns:

Sa nu uitam de suportul jocurilor create special pentru un anumit fel, serie si marca calculatorului. S-ar putea sa fie si flunctuatii de sursa de curent (mai ales de curent alternativ).Va trebuie si intretinere starii de sanatate al calculatorului si eliberarea de memorie si de spatiu de pe HDD (hardisk). Verificati totul la un service autorizat si o sa va diagnostigheze gratuit care cauza problemei procesorului care se incalzeste foarte tare si starea coolerului.

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns:

Ce inseamna destul de tare?

| explică (pentru peperonies):

Adica atinge si 60 de grade de exemplu in cs go si asta nu dupa 10 ore de gameplay.

| a răspuns (pentru GoodLuck15):

60 de grade e foarte ok. procesoarele Intel functioneaza pana pe la 90 fara niciun fel de problema.

Răspuns utilizator avertizat
| a răspuns:

Nu e logic? Cere mai multe resurse anumitele jocuri, si depinde si de cati gb ram ai. Solicita sursa happy