| VampyYuki a întrebat:

Raspuns UREGENT, VA ROG! Am varsat apa pe bateria de la laptop si in am tot scuturat-o ca sa iasa din ea, si pare destul de uscata. Functioneaza dar nu stiu pentru cat timp. Daca acum merge e posibil sa mearga si in continuare? Si daca nu merge, se poate repara sau trebuie sa-mi iau alta? Si cat ar costa o baterie pentru Acer Aspire 320... ma rog nu mai stiu exact cum se numeste :\. Va rog un raspuns!

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"si in am tot scuturat-o ca sa iasa din ea" frumoasa expresie si in am. am inteles cam totul, ai auzit de uscator? sau de domnul soare, trebuie sa pui bateria vreo 5-10 minute sa se usuce, si nu, nu cred ca s-a scurt circuitat dar daca ai turnat si in interiorul la laptop este posibil sa iti iei adios. si modelul laptopului Acer aspire 320 t sau ce?

| VampyYuki explică (pentru anonim_4396):

M-am grabit in timp ce scriam, bine?! N-am nevoie de rautatile tale, mai ales acum!

| Gabi05 a răspuns:

Din cate stiu garantia nu mai e valabila daca e vina ta ca se strica.Cumperi unul nou sau incervi sa-l usuci pe ata cu feonu

| ONElena11 a răspuns:

Stai linistita... o sa mearga in continuare

| Inger0Cazut a răspuns:

Daca este inca in garantie, ar trebui sa te duci de unde ti-ai luat laptopul si sa iti faca un control. Poate fi un pericol pentru celelalte componente ale laptopului.
Ar trebuiii sa ne spui si marca de unde este bateria.

| VampyYuki explică:

Daca tie ti se pare ca scriu incorect foarte bine, ma bucur. Dar nici exprimarea ta nu e tocmai una de geniu, asa ca taci! "Eu ti-am raspuns la intrebare ce poti face...". Corect ar fi fost "Eu ti-am raspuns la intrebare ca sa vezi ce poti face.", sau ma rog alta formulare. Deci mai bine nu te mai lua de mine.

| MayaZaya a răspuns:

Și mie mi s-a stricat bateria și nu am găsit pe aici originală, pentru că laptopul l-am cumpărat din altă parte, dar mi-am luat unul universal, îi poți pune mai multe mufe și îi poți schimba și puterea, cât pentru laptopul tău. Eu l-am luat cu 19 euro, cred că e mai ieftin decât originalul, dar dacă aș fi găsit mi-aș fi luat original, nu prea am încredere în astea.
Dar dacă merge acum, (totuși, vezi să nu te curentezi) ar trebui să nu ai probleme, dacă era nu se mai încărca laptopul, dar ai grijă dacă vezi că miroase ciudat sau pocnește să nu-l mai bagi în laptop că s-ar putea să-l strice.