| BalasaOctav a întrebat:

Buna TPU., recent am achizitionat o tableta Allview AllDro 3 Speed Duo si cand incerc sa ma conectez la internet prin dongle ( stick net ) RomTelecom, nu imi apare numic pe tableta, doar sa aprind beculetele de pe stick si asa raman (uneori se si blocheaza tableta).
Poate ma puteti ajuta sa imi spuneti daca stick-ul de la RomTelecom este compatibil sau trebuie alt stick.
Multumesc Anticipat.

3 răspunsuri:
| ImHere a răspuns:

Te-as ruga eu ceva laughing. Si eu doresc sa imi cumpar o tableta tot Allview AllDro 3 Speed Duo si as dori sa mai stiu cateva despre ea. De exemplu: cum ma pot conecta la internet? Doar prin Wi-Fi? Parerea mea, du-te undeva cu ea. Te rog raspunde-mi big grin.

| BalasaOctav explică (pentru ImHere):

Te poti conecta la internet prin wi-fi, dar am inteles ca poti conecta un stick de net prin cablu OTG si sa ai net, dar eu am un stick de net de la RomTelecom si nu imi merge. poate ca alte stick-uri merg.

| ImHere a răspuns (pentru BalasaOctav):

Ok, mersi. Bafta cu ea!