| Anonimuss9877 a întrebat:

recent am achizitionat un router tp link, insa am uitat parola si am fost nevoita sa dau resetare din fabrica in urma careia butonul de internet in loc sa fie verde este portocaliu, ce pot sa fac?

5 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Parola implicită ( din fabrică ) e scrisă pe spatele router-ului!
Caută și descarcă de pe site-ul celor de la TP Link (varianta în limba română) manualul corespunzător modelului tău de router. Urmează pașii de configurare din manual și setează router-ul!

| Anonimuss9877 explică (pentru gabicoo):

Daca il configurez oare merge?

| gabicoo a răspuns (pentru Anonimuss9877):

Încearcă!
Altă soluție nu ai!

| Hellboy96 a răspuns:

Cauta pe Google răspuns la întrebarea ta sau suna-i pe cei de la care ai routerul si spune-le sa te ajute si sa îți zică parola. Data viitoare sa scrii undeva parola.

| Anonimuss9877 explică (pentru Hellboy96):

Asta e faza mi au scris o si nu era buna