| CristiMihai23 a întrebat:

Recent am cumparat un iphone 5s (la mana a doua) si dupa cateva zile a inceput sa mearga putin mai rau touch-ul(nu raspundea cum trebuie la comenzi), am contactat baiatul de la care am cumparat si a spus ca i s-a intamplat si sa il dau putin cu spatele de masa.L-am dat, si-a revenit, pana azi.Seara, am ajuns acasa si l-am scapat pe jos.Au inceput sa apara dungi pe el, de spart nu s-a spart, l-am scapat pe covor, l-am repornit si dungile tot au aparut. Aveti idee ce pot face, exclus fiind faptul sa-l duc intr-un service?

Daca nu exista alta solutie in afara service-ului, aveti vreo recomandare de service ieftin prin Alba Iulia? (sa mentionez ca nu dau mai mult de 150 de lei). Multumesc!

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Piesele pentru iPhone mereu au fost și vor fi costisitoare. Nu știu ce ți-a trebuit ție iPhone. Dar în fine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am avut IPhone 5s și prietenul meu si scăpatul lor era la ordinea zilei și nu avea nimic. Problema e de la el Sigur și cum a văzut că are mici defecțiuni a scăpat repede de el dandu-ți-l ție. Nu are nimeni de unde să știe cum se poate rezolva asta, nici un specialist n-ar putea pentru că trebuie să se afle de unde provine problema. Aici, nu ai cum să descoperi. Mai bine du-l la service.

| Ale5184 a răspuns:

Service. E posibil sa te coste mai mult decat 150 lei.

| eusuntcipi a răspuns:

Ai putea incerca sa il dai din nou cu el de ceva

| CristiMihai23 explică:

@Marina_Clara_2000, @Wizard99 am intrebat 'ce as putea face?' nu 'da-ti-va cu parerea'!

| anonim_4396 a răspuns (pentru CristiMihai23):

Ai putea sa încerci sa îți dai în cap cu telefonul. Iar iph 5s este un telefon destul de vechi și cu ecran mic pentru anul 2019. Te uiți cu lupa la el. Sa nu mai zic de baterie. Eu ți-am zis cum sta treaba. Piesele pentru iPhone nu costa 10-20 lei.

| nuamnume8329 a răspuns:

Sincer, eu cred ca ar fi bine macar sa te duci la un service sa intrebi pretul si daca ar stii de la ce vine problema, eu zic ca nu ar trebui sa coste asa mult daca i-ai schimba display-ul, avand in vedere ca este un iphone mai vechi s-ar putea sa coste pana in 150 de lei

| CristiMihai23 explică (pentru nuamnume8329):

O sa merg, sau o sa sun la un service de prin zona mea

| Sabinanicole006 a răspuns:

Astea sunt iPhone urile happy