| Panta_Cornel_1996 a întrebat:

Recent m-am gandit sa-mi iau un Asus ROG. Pe un asemenea laptop este nevoie sa instalez ceva drivere pentru placa video sau nu este ca la pc? Vreau sa stiu daca pot sa-l folosesc dupa ce bag windows 10 pe el!

Răspuns Câştigător
| Illuminati2016 a răspuns:

Dupa ce bagi windows 10 intri pe site ul nVIDIA si bagi la alegere pentru modelul tau si descarci driver ul si il instalezi funda?

| Panta_Cornel_1996 explică (pentru Illuminati2016):

Eu sunt mai nou cu drivere si chestii din astea. Trebuie sa iau driver doar pentru placa video (gtx 1050ti)? Sau mai trebuie si pentru altceva? Mersi anticipat! =)

| Panta_Cornel_1996 explică (pentru Illuminati2016):

E ok driver-ul asta pentru gtx 1050ti?

https://www.geforce.com/drivers/results/138338

| Illuminati2016 a răspuns (pentru Panta_Cornel_1996):

Da cred ca asta iti actualizeaza singur driver-ul vechi

| Illuminati2016 a răspuns (pentru Panta_Cornel_1996):

Pai nu stiu daca ti s-a iluminat tastatura trebuie si pentru asta driver, intra pe google si scrii modelul tau de ROG si intri la support si alegi os windows 10 64bit si cauti drivere si le scoti, ai nevoie de winrar sa decompresezi fisierele zip

5 răspunsuri:
| iwanttobelive a răspuns:

Daca vine fara sistem de operare atunci da, e ca la PC (adica trebuie sa instalezi drivere) si foarte probabil o sa mearga pe W10.