| Panta_Cornel_1996 a întrebat:

Recent m-am gandit sa renunt la pc si sa iau un Ps 4 dar imi este greu sa aleg! Care este mai bun dintre ps4 slim si ps4 pro? Stiu ca multi o sa spuneti ca pro dar as vrea si o argumentare de ce este mai buna ca slim.

Răspuns Câştigător
| Dervbt a răspuns:

PS4 Slim - CPU: 1. 6GHz 8-core AMD Jaguar; 1.84 TFLOP AMD Radeon (18CU, 800MHz); 8GB GDDR5 RAM
PS4 Pro - CPU: 2. 1GHz 8-core AMD Jaguar; GPU: 4.2 TFLOP AMD Radeon (36CU, 911MHz); 8GB GDDR5 + 1GB RAM

PS4 Slim - 2x USB 3.1, 1x Gigabit Ethernet, 1x PS Camera, HDMI 1.4
PS4 Pro - 3x USB 3.1, 1x Gigabit Ethernet, 1x PS Camera, Optical Audio output, HDMI 2.0

Eu zic ca merita sa dai 200-250 lei in plus pentru partea asta. De-asta zic sa iei modelul pro. Inca un USB 3.1 in plus, HDMI 2.0 in loc de 1.4 (nu se stie cand o sa iti trebuiasca) procesor mai bun, partea grafica mai buna si ea si ai 1GB ram in plus, merita.

| Dervbt a răspuns (pentru Dervbt):

Totusi, ce PC ai de vrei sa renunti la el?

| Teodor35 a răspuns (pentru Dervbt):

200-250 lei? slim e 1000-1200 lei si pro 1700-1800 lei

5 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Ca jucator PS
Insa in PS4 in general totul e de plată.
PC e mai util in multe.
Eu personal nu aș renunța la PC.
Insă pe mine nu ma intereseaza gaming.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa te plictisesti de ps4 dupa 2 saptamani. Pe pc poti face mult mai multe lucuri

| Teodor35 a răspuns:

La subiect: fornite pe ps4 slim merge doar cu 30 fps, iar ps4 pro merge in 60 fps,