| zzPufoseniaxx a întrebat:

recent m-am mutat la Digi Mobil pentru a avea net nelimitat, voiam sa va intreb daca cei de la digi stiu sau pot sa afle pe ce folosesc eu netul

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Conform legilor europene, in oricare stat UE este obligatoriu ca furnizorii de internet si de telefonie sa stocheze timp de cel putin 6 luni adresele TUTUROR apelurilor /linkurilor facute de TOTI utilizatorii lor.
Cica, aceste informatii se pot folosi doar in caz de suspiciune de "securitate anti-tero".

Cu toate acestea, nu se stie unde se ramifica conexiunile si cine te poate urmari /asculta, daca un aparat de ascultare se poate achizitiona cu mai putin de 2000 USD. tongue

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pot sa afle dar nu-i intereseaza. Mai mult, nau voie sa dea nimanui date confidentiale decat cu ordin de la procuror sau judecator.

| danutzu96 a răspuns:

Cu siguranta ca ei pot afla, DAR nu o sa stea nimeni sa iti intercepteze tie traficul pe net, uitandu-te la pisici pe Youtube sau dand like-uri pe Facebook. Daca nu esti o tinta de interes nu o sa te "asculte" nimeni pe intenet.

| CristianaCrissPinka2002 a răspuns:

Cam...da pot sa stie. Ei de exemplu sunt la Telekom si la ei daca ai abonament poti sa ceri pe ce ai consumat netul si arata pe tot ce ai intrat. Si avand in vedere ca cam la toate e la fel, da poate sa vada

| codrutadejos a răspuns:

Nu au cum sa afle.