| AlexAL275 a întrebat:

Recent mi-am comandat un xiaomi mi note 10 128 gb, 6 gb ram, procesor Snapdragon 730G, 108 Mpx cameră standard la prețul de 2.000 de lei. Problema este că m-am uitat și la un un Redmi Poco F2 Pro 128 gb, 6 gb, procesor Snapdragon 865, 64 Mpx cameră standard tot pe la prețul de 2.000 de lei. Poco F2 e mult mai performant, zboară pe jocuri, dar față de ce camere are mi note 10, Poco stă mult mai rău. Mie îmi place mai mult Mi Note 10 la design + că are și sticlă curbată. Nu știu pe care să-l aleg, mie-mi trebuie un telefon care să facă și poze bune și să aibă și performanțe bune. Mi Note câștigă la cameră și baterie, iar Poco F2 Pro la performanță. În antutu v8, Poco are peste 500 de mii, pe când Mi Note 10 are 265 de mii. Ps: Mi Note 10 are baterie de 5260 mAh. Vă rog să vă mai uitați și voi la specificații mai în detaliu și să-mi spuneți și părerea voastră. Mulțumesc!

15 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu deja ti ai comandat un telefon? Si acum ce faci, vrei altul? Sau tu crezi ca poti sa te joci cu ăia cum vrei tu? Acum il vrei acum nu il mai vrei? Daca l ai comandat si acum i ti pare rau este prea tîrziu, nu il mai poti schimba, il poti vinde in pierdere ca numai i ei pe el banii cu care l ai cumparat, de aceea inainte de a cumpara ceva trebuie sa studiezi ofertele sa citesti comentariile si părerile altora despre produs, ca degeaba te arunci ca boul il cumperi si pe urmă regreti ca ai dat banii, ca vrei altceva.

| nicu991 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Daca l-a luat recent, poate sa-i faca retur si sa-l ia pe celalalt... care e muult mai performant. Snapdragon 865 este procesor de telefoane flagship pe cand celalalt este mid-range.

| AlexAL275 explică (pentru CristiDinBucuresti):

L-am comandat de pe eMAG și da, dacă vreau pot să anulez comanda sau să-l înapoiez dacă nu sunt mulțumit de el. Da, m-am documentat, dar nu prea sunt multe informații, bateria mult mai mare la Mi Note 10, camerele mult mai bune, ecran AMOLED curbat, un design frumos, dar procesorul este sub cel de la Poco F2 Pro. I-am dat comandă lui Mi Note 10 după ce l-am comparat cu mai multe telefoane, dar azi am primit un videoclip recomandat pe Youtube cu un Xiaomi Poco F2 pro care se mișcă mult mai rapid decât un S20 Ultra, am intrat frumos pe eMAG și am văzut că se încadrează în bugetul meu de 2.000 de lei și de aici a început chinul, am stat 3 sau 4 ore numai comparându-le. Domnu' Cristi din București nu cred că dumneata știi că la bugetul telefonului am contribuit și eu, chiar dacă mai puțin decât părinții. Și chiar nu aveam de gând să-mi cumpăr alt telefon, dar cel vechi e stricat.

| alexalx1234 a răspuns:

Daca vrei poze mai bune pe Poco F2 Pro poti pune Google camera(Gcam)

| Sekim a răspuns:

Xiaomi top. Ia Xiaomi, performanta foarte foarte buna din toate punctele de vedere.

| nicu991 a răspuns:

Daca l-ai comandat deja, de ce ne mai intrebi pe noi?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru nicu991):

Exact

| nicu991 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Mor unii pe camere bune la telefon, de parca se fac fotografi profesionali cu un telefon prapadit.
Camera la telefon e buna fix pentru poze din vacante si atat.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru nicu991):

Ei nu stiu ce vor, copiii de bani gata, au părintii lor salarii uriase si arunca cu banii pe mofturile copiiilor, ei habar nu au sa faca poze clare dar vor aparatură profesională.

| AlexAL275 explică (pentru nicu991):

Pentru că l-am comandat de pe eMAG și pot anula comanda.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru AlexAL275):

Perfect, anuleaza o maine.

| nicu991 a răspuns (pentru AlexAL275):

Anuleaz-o, ia-l pe celalalt.

| Illuminati2016 a răspuns:

Eu zic sa mergi pe Sony, aia e calitate adevarata

| Illuminati2016 a răspuns:

Cumperi telefon pentru camera, faci poze in jpg...patetic incearca raw cu vreo aplicatie de camera...

| Copaci_Liviu_1981 a răspuns:

Jocuri poco f2 dar ca pachet complet mi note 10 procesorul nu e ata de slab pe cat ai crede