| nimikutza a întrebat:

Recent mi-am cumparat de la un service o placa video Nvidia Geforce fx 5200 de 128 mb si cand vreau sa joc jocuri gen:fifa 08 imi merge fara probleme in meniu insa in timpul jocului se blocheaza cateva secunde, mi joc putin, iar se blocheaza cateva secunde si tot asa.Am reinstalat Windows-ul, sunt cu driverele la zi si tot asa face.
Am un Pentium 4
Procesor Intel Core de 3.000 mhz
2 placute ram pe aceeasi frecventa de 512 mb fiecare
Si un hard cu SATA de 150 gb
Ps la fel imi face si in jocurile mici gen Counter strike iar inainte aveam o placa video de 32 mb si nu imi facea nici o problema...Dau funda celui care ma ajuta cel mai mult!

4 răspunsuri:
| 0x11111051 a răspuns:

As recomanda sa incerci sa instalezi Windows XP din 1998. Este cel mai bun si cel mai recomandat pentru calculatoarele slabe. Eu tot l-am avut. Tin minte ca CS mergea normal. cam aceleasi configuratii avea PC meu.

| andreicristian1007 a răspuns:

Buna, am eu o explicatie: nu conteaza cati MB are o placa video ci cati biti are si asta e la modul general. eu am un calculator pentium 4 si e foarte slab in resurse. acesta are vreo 12 ani si ceva si are placa video ca a ta doar ca a ta e 5200 si a mea e 5500. imi merge bine pe counter strike si alte jocuri. ce trebuie tu sa mai stii e ca nu e de la wijndows si nici de la memoria RAM. Ideea e ca pe aceasta placa video nu iti merg chiar toate jocurile deoarece nVIDIA geforce fx 5500/5200 sunt foarte vechi si au multe incompatibilitati cu acestea.

| nimikutza explică (pentru andreicristian1007):

Faza e ca imi face asa la toate jocurile

| nimikutza explică (pentru andreicristian1007):

Placa mea are 128 de biti