| Felix_Remus_1990 a întrebat:

Buna TPU.Recent mi-am cumparat un ps4 bundle cu cele doua jocuri watch dogs.Desigur ca le-am terminat si incepeam sa ma plictisesc asa ca am vrut sa cumpar niste jocuri de pe playstation store.Imi adaug datele cardului si imi da eroare.Mai incerc de cateva ori crezand ca n-am introdus corect datele.Tot nu mergea, asa ca am intrat pe site-ul lor.Am dat la wallet si add funds si cand sa aleg tipul de card era numai visa si master, eu avand maestro.M-am uitat pe forumul de la Sony si erau pagini intregi cu oameni care aveau probleme cu cardurile lor de credit/debit.M-am uit sa vad daca nu este optiunea pentru. paypal, optiune care desigur nu este disponibila la noi in tara.Mi-am facut alt cont de ps dar pe usa.Adaug datele la paypal si imi spune sa incerc mai tarziu.Problema asta e deja de 1 an si ceva si nu o fost rezolvata.Acuma am doua variante: fie iau jocul pe cd fie iau gift card. Vroiam sa iau gift card si vad ca este pe g2a dar in roni nu este.Sunt numai dolari si euro. Daca le cumpar imi da region locked si nu le pot folosi sa le adaug decat pe contul facut in usa sau merge si pe cel roman? Din cate am inteles iti trimit pe email codul de la gift card si tu trebuie doar sa-l adaugi.Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| yonutu555 a răspuns:

Salut, mai bine incerci cu psn (psn e acel card cadou care se gaseste in marile magazine Altex Media galaxy etc ) acest psn contine un cod care il activezi in walletu tau si dupa cand iti cumperi un joc de pe store il cumperi cu bani din wallet, sa te uiti la regiune cand il cumperi. Sper ca te-am ajutat!