| NoNameasdod a întrebat:

Recent mi-am facut un nou cont de facebook,deoarece pe cel vechi aveam ff multe persoane pe care nu le cunosteam si am zis sa imi fac unul nou.

Astazi cand am vrut sa intru pe el imi spunea ca, contul este fals, adica mi-a aparut asta : Please Verify Your Identity

It looks like your account might not be real. Facebook is a community where people share and interact using their real identities.

Facebook does not allow accounts that:

Pretend to be someone else

Use a fake name

Don't represent a real person

In order to regain access to your account, please complete the following security check to verify your identity and help keep Facebook secure.

. Intrebarea e : Aveti vreo metoda rapida si usoara sa-l recuperez? si De ce imi spune ca am nume FAKE, sau mai stiu eu ce?

As putea sa sterg contul daca sunt blocata? (precizez ca mai am cont pe un site, acolo fiind inregistrata cu FB-ul. )

Daca da, cum? [Sa-l sterg de tot. ].

DAU FUNDA - URGENT

P.S (Scuze pentru. categorie. )

4 răspunsuri:
| Gabriel643 a răspuns:

Contul tau vechi era bun stergeai prietenii, eu iti zic sa-l pastrezi, cat despre contul nou trebuie sa faci adresa pe yahoo.mail sau yahoo mesenger, ca sa se stie ca ai identitate acolo, si dupa aceia faci cont pe facebook, dar eu iti sugerez sa faci cont pe yahoo mail si apoi pe facebook.
Funda?

| NoNameasdod explică (pentru Gabriel643):

Nu prea inteleg ce ai vrut sa zici straight face.
Eu ntrebam : De ce zice ca e nume fals? sau asa? si cum as putea sa recuperez contul? [ deoarece pe un site, am un cont facut cu ajutorull fb si vreau sa il sterg..si apoi sterg si contul`fb. ]

| Ghita_Ioana_Ruxandra_1990 a răspuns:

Normal ca zice ca e fake daca ai folosit acelasi e-mail/nume de utilizator. Dar daca nu ai facut asta, inseamna ca poate fii o problema de la facebook.

| NoNameasdod explică (pentru Ghita_Ioana_Ruxandra_1990):

NU am folosit acelasi id. Tin sa mentionez ca 2-3 zile am avut contul ala si abia azi imi zcea ca e fake.