| mczacky a întrebat:

Buna TPU recent mi-am schimbat placa video si cand pornesc pc-ul merge un pic apare ceva pe acolo cu a2 si niste puncte si dupa monitorul intra in stand by, am incercat si on board si tot la fel

6 răspunsuri:
| valentin75 a răspuns:

Salut! Verifica placa video, incearca sa o schimbi, sa o returnezi. Banuiesc ca placa video e second hand. O poti proba pe alt computer. Varianta -scoate bateria de la bios, memoriile, placa video timp de15/20 min... le remontezi si vezi daca face la fel (computerul sa fie scos din priza). Daca face la fel ar trebui sa mergi cu ea la cineva care o poate testa! Daca ai (poti face rost) o placa de diagnoza ar fi mai usor, o instalezi in slotul pci si vezi ce eroare ai! Vezi ce sursa ai... si ce consum are placa video, sa nu ai o sursa prea mica (putin probabil/ dar e o varianta).

| mczacky explică (pentru valentin75):

E nVIDIA ddr 5 2 gb pe 128 biti si placa merge ca e luata de pe alt pc mai vechi si am pus-o pe un Intel i3

| valentin75 a răspuns (pentru mczacky):

Salut! Ai incercat varianta descrisa de mine? Vezi daca e la fel!

| mczacky explică (pentru valentin75):

Am rezolvat problema trebuia sa ii fac un update la bios

| valentin75 a răspuns (pentru mczacky):

Salut! Foarte bine!

| mczacky explică (pentru valentin75):

Am reusit pana la urma trebuia un update la bios