| euAnonim100 a întrebat:

Revin cu o intrebare, la care iarasi nu am mai gasit niciun raspuns! Poate ma pricep eu in tehnologie, dar totusi, am si eu unele probleme!
Hai sa va explic! Am o tableta Motorola Xoom 2 (e destul de veche dar super-buna), iar de cand am primit-o, in primele saptamani s-a incarcat repede, in 3-4 ore, dar dupa, a inceput sa isi mareasca timpul de incarcare, iar acum am ajuns sa o tin si cate 10 - 11 ore sa se incarce! I-am facut si reset-uri, dar nu s-a intamplat nimic semnificativ, a scurtat incarcarea cu vreo 2 ore!
In acest moment, tableta e pe 0, adica: i-am facut un reset acum vreo luna, iar de atunci nu am mai instalat nimic, si am umblat foarte putin pe ea! Sau cred ca singurul program pe care i l-am instalat, e Battery Doctor, de la Clean Master!
Bun! In primele luni de la cumparare, am folosit incarcatorul original, care era de vreo 1800 miliamperi, dar s-a stricat! Apoi am incarcat-o cu un nou incarcator, de la Samsung de 2000 miliamperi. La ala mi s-a stricat mufa microUSB, dar imi voi cumpara in curand un cablu USB - microUSB, care sa il inlocuiasca pe ala original, iar astazi (acum) o incarc cu incarcatorul de la telefon, care e mic, mic, mic: vreo 300 si ceva ma! Vad ca se incarca binisor, dar mai incet ca toate celelalte incarcatoare!
Acum a ajuns la 20%!
Ce pot face cu ea, pentru ca (,) chiar vreau sa o pastrez! E cea mai buna tableta pe care am avut-o! Nu mi-a dat nici macar o data lag, a mers mereu "brici"!
Mai precizez ca nu e in garantie! O am chiar de la lansare, bine, dupa cateva luni de la lansare (vreo 2-3 sau 4... nu mai stiu). Nici actele ei nu le mai am, pentru ca m-am mutat in alta casa anul trecut, si le-am ratacit!

AJUTATI-MA VA ROG! CE SA FAC SA SE INCARCE MAI REPEDE? Am incercat toate metoele posibile!

Multumesc mult ca ati avut rabdare sa cititi tot!
Dau funda si ce mai vreti! Orice, doar sa ma ajutati!

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pentru inceput, scoate gunoaiele de Battery Doctor, de la Clean Master si ce mai ai tu acolo.
2. Cumpara un incarcator ORIGINAL. Nu cu specificatii asemanatoare, nu altceva. Si vezi sa ai un cablu de date de buna calitate(alea ieftine au rezistenta electica mare, si ajungi sa vezi cum incarca mai lent). Sau daca iei un incarcator, altul decat cel original, vezi si tu sa fie mai greut in mana(alea bune is mai grele), nu sa fie de 10 grame...
Daca aveai xoom 1 puneai custom rom cu fastcharge si rezolvai partial problema dancing

| euAnonim100 explică (pentru sltlp):

Am incarcator original, merge mult mai greu decat cel de la Samsung de 2000 miliamperi!

| alinush21 a răspuns:

Cumpara incarcator de 180mha si o sa mearga perfect! probabil nici nu tine incarcat asa mult nu? e din cauza incarcatorului! funda?

| euAnonim100 explică (pentru alinush21):

Nu inteleg de ce sa cumpar un incarcator mai mic! Mai astept raspunsuri! Iti dau vot deocamdata!

| LTAA a răspuns (pentru euAnonim100):

Ia încărcător original Motorola!