| MikeyC a întrebat:

Buna TPU.ro deci mi-am achizitionat un Samsung Galaxy Mini
Si un retard o bagat de mai mult de 15 ori codul de deblocare si eu nu mi-am facut un cont de google ca sa-l deblochez asa ca vreau sa stiu care e combinatia cu care pot reseta telefonul

1 răspuns:
| Yugeen a răspuns:

Salut,

Ai doua solutii, dar din pacate nu iti pot garanta nici una dintre ele. Pentru unii au functionat ambele, pentru altii a iesit un dezastru (dar nu este clar daca a fost din cauza metodei sau din cauza ca telefonul oricum este "pa").

Asadar, ai dupa cum urmeaza:
1) in dialpad, unde introduci de obicei codurile, introdu *2767*3855# dupa care apasa pe "apeleaza/ok/dial"/ tasta verde cu care initiezi un apel. That's all!
2)
- Inchide telefonul.
- cand il repornesti, tine apasate tastele: "volume down + call + end call", adica reducere volum + verde/ok + rosu/close/hung up. Dupa ce iti apare recovery screen-ul selecteaza tab-ul "Home" pentru a initia resetarea.

Cam astea ar fi solutiile, daca nu doresti sa apelezi la un service specializat.

Succes si sa te bucuri de telefon! happy