| stefickutssa a întrebat:

sambata asta si sambata viitoare am alimpiada la tehnologica prima data proba sc si apoi cea practica! am multe emotii chiar daca mai este si uneori cand sunt in fata fisei parca uit totul! va rog dati-mi si mie niste sfaturi cele mai bune primesc fundita

Răspuns Câştigător
| metalheart a răspuns:

Paica sa nu uiti totul sau sa te asiguri ca ai invatat fa urmatoarele:1 dupa ce ai repetat ia o pauza scurta apoi pe o foaie de hartie scrie tot ce ai invatat
2 daca te plictisesti sa scrii tot poti sa-ti faci intrebari din lectiile pe care le inveti
3 seara in timp ce incerci sa adormi repeta cate cava din lectie si eventual stai cu un caiet langa tine ca atunci cand uiti sa tragi cu ochiul si in caiet. pe mine ma ajuta metodele astea.si eu am participat la o olimpiada la chimie doar locala ca judeteana nu am putut.am fost foarte racita si regret mult. oricum nu asta era ideea ci sa nu te sperii pentru ca este foarte bine ce faci.nu-ti toarna nimeni cenusa in cap daca nu faci tot pentru ca la urma urmei nu doar rezultatul conteaza ci si experienta. eu iti doresc sa ei oricum nota mare si succes in rest!

1 răspuns:
| Minks a răspuns:

E o foaie de hartie, nu e periculoasa, deci nu vad de ce te-ai emotiona. Ce atatea emotii?