| lurixxx a întrebat:

Se poate repara display-ul de la laptop, sau trebuie inlocuit?

5 răspunsuri:
| slayer09 a răspuns:

Depinde ce fel de stricaciune e, daca l-ai spart, altul, daca e oke..si nu ti se vede imaginea posibil ori sa fie de la placa vide a laptopului fie poate sa fie de la pamblica ce face conexiunea de la placa video (de pe placa de baza) si monitor, de obicei la laptopuri se roade pamblica si nu mai ai imagine pe monitor din cauza multor deschideri si inchideri ale displayului. Iar pamblica se poate schimba.

| lurixxx explică (pentru slayer09):

Jumatate din ecran nu se vede imaginea. O parte din ea e alba cu dungi verticale colorate, si cealalta e neagra(spre gri) cu mai putine dungi colorate orizontale. Cealalta jumatate de ecran nu are nici o problema totul se vede perfect.

| Afa_Ceri_Cata_Log_1984 a răspuns:

Inlocuit

| nursa a răspuns:

Da se poate repara daca se gadeste folie sau ce e spart la el. Nu stiu exact cum se numesc componentele.

| Sima_Cristian_1999 a răspuns:

Nu poti sa ii mai faci nimic.scuze