| andrey88 a întrebat:

Se poate rula un Windows 7 pe 64 biti la o memorie RAM de 2 Gb? Multumesc.

15 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Da se poate, dar nu inteleg de ce vrei tu pe 64 de biti la numai 2 gb! In fine, vezi ca ai obtiunea in bios sa muti pe 64, asta inainte sa intalezi un sistem pe 64 de biti!

| S3c0ndSh0t a răspuns:

Da se poate rula un Windows 7 pe 64 bit.Dar nu in scopul gaming-ului.Si nici pentru Photoshop.

| KodrutZ a răspuns:

Da, insa nu are sens.

| ionutVUVUZELA a răspuns:

Pai da dar sa stii ca jocurile care pe windows xp cer 2gb ram pe windows vista si windows 7 cer 3gb

| S3c0ndSh0t a răspuns (pentru ionutVUVUZELA):

Nu e adevarat oh go on.

| ionutVUVUZELA a răspuns (pentru S3c0ndSh0t):

Vezi ma ca la toate e asa. uita-te pe canyourunit sau pe orice site vrei tu

| S3c0ndSh0t a răspuns (pentru ionutVUVUZELA):

Acele configutatii nu sunt reale.Totul tine de Benkmark-uri.Eu personal am Windows 8 si mananca exact ca windows 7. E optimizat la maxim.Mananca mai putin decat Windows XP si este mult mai rapid.Deci daca ai un windows 7 optimizat nu conteaza ce jocuri joci si nici cerintele pe care le cere nu prea conteaza. Daca tu ai un system optimizat prost nu am ce sa iti fac.

| ionutVUVUZELA a răspuns (pentru S3c0ndSh0t):

Eu nu folosesc 7 ci xp(parerea mea cel mai bun)oricum acel windows 8 cum se misca ca am vazut eu ca a aparut un fel de demo al windowsului

| S3c0ndSh0t a răspuns (pentru ionutVUVUZELA):

Curand XP-ul nu va mai avea support update.Si daca te uiti bine Windows XP merge cu Shader Model 3 Maxim! Deci placa video nu merge la capacitate maxima.La mine merge cu Shader Model 4.1 curand 5 dupa ce imi voi lua alt system.Dar totusi XP-ul imi place si mie la nebunie dar imi ingreuneaza sistemul.

| ionutVUVUZELA a răspuns (pentru S3c0ndSh0t):

Aici ai dreptate.in cateva zile bag si eu inca 2gb ram si trec la 7

| S3c0ndSh0t a răspuns (pentru ionutVUVUZELA):

Deci recunosti ca 7 e mai bun ca XP? blushing

| ROB3RT89 a răspuns (pentru S3c0ndSh0t):

Windows 7 e mult mai bun/eficent ca xp-ul,acum o sa vine critici sa zica domne nu e bun,consuma multe resurse, dar nu e asa! Cat despre gameri, jocurile care au fost lansate dupa 2008 merg mult mai bine pe windows 7! Sa fiu mai explicit, pe acelasi sistem la call of duty black ups aveam pe xp 30-33 de fps-uri iar pe 7 am trecut si de 40, asta cu detalile la maxim! Pe windows xp mai intalnesti eroarea don't send, pe 7 nu am vazut asa ceva!

| S3c0ndSh0t a răspuns (pentru ROB3RT89):

In sfarsit cineva care ma intelegebatting eyelashes THX Bro tot respectul!

| ROB3RT89 a răspuns (pentru S3c0ndSh0t):

Te vor intelege toti,xp-ul nu va mai avea suport la update, jocurile vor cere numai direct x 10, iar pentru cei care tot laudati xp-ul, spune-ti si de ce! Acum veniti si voi cu celebra replica"Consuma mai putine resurse"

| mihai19d a răspuns:

Da se poate dar trebuie sa fie si laptop-ul/pc-ul pe 64 de biti