| deepy a întrebat:

Se pot instala jocuri pe stick? De exemplu "Euro Truck Simulator".Eu am stick de 8 G.
Nu vreau sa intre nimic pe calculator, doar pe stick.Deci cand vreau sa joc jocul, sa introduc stick-ul si sa mearga.

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Asa cum doresti tu "sa introduc stick-ul si sa mearga." fara "urme" nu!
La orice joc e necesara memoria RAM/placa video/procesor care sunt indispensabile unui joc.Acestea cateodata NU sunt compatibile cu jocul(necesitatile lui)

4 răspunsuri:
| Johndoe2023 a răspuns:

Da, se poate, insa salvarile vor fi in calculator nu pe stick

| deepy explică (pentru Johndoe2023):

Deci stick-ul este o memorie externa.Ma gandeam ca nu prea are legatura cu calculatoru, totul se petrece in stick.

| Johndoe2023 a răspuns (pentru deepy):

Stickul se comporta ca un hdd extern

| BCM a răspuns:

Nu se poate