| LauraFlorentina12 a întrebat:

Sper ca se va gasi cineva care sa ma ajute in rezolvarea problemei happy. Deci, intr-o seara, in timp ce navigam pe Internet, s-a luat curentul. Am incercat sa deshid laptopul din nou ( adaug ca nu aveam bateria pusa ) dar imi dadea sa aleg din cele ce urmeaza :

We apologize for the inconvenience, but Windows did not start successfully. A recent hardware or software change might caused this.

If your computer stopped responding, restarted unexpectedly, or was automatically shut down to protect your files and folders, choose "Last Known Good Configuration "to revert to the most recent settings that worked.

If a previous startup attempt was interrupted due to a power failure or because the Power or Reset button was pressed, or if you aren't sure what caused the problem, choose Start up Windows normally.

Am dat pe Last Know Good Configuration, apare sigla Windows, dar apoi ma redirectioneaza inapoi la cele enumerate mai sus. Ce ar trebui sa fac? Banuiesc ca totul s-ar rezolva prin reinstalarea Windows-ului, nu?

Apreciez orice raspuns folositor! Funda ~

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alege sa pornesti in windows normal. Nu trebuie schimbat windows-ul. Daca tot iti da mereu sa pornesti in windows normal sau alte mesaje, intri in normal, apoi te duci la: my computer-local disk"C"-tools-check now-bifezi ambelepatratele si dai "start. Dai apoi scheduled sau cum zice in fereastra ce apare, adica sa programezi pentru repararea erorii. Dupa ce ai facut toate aste adai restart la calculator.Va aparea windows-ul care repara in 5 pasi erorile din calculator.Il lasa-i asa cat timp va trebui, o jumatate de ora sau mai mult, el va intra in programe singur. In acest fel, la repornire, nu-ti va mai aparea acell mesaj.Succes.