| Robert2580 a întrebat:

Buna TPU stie cineva daca exista un cablu care sa aiba la un capat mufa lan si la celalt sa aiba dsl sau un adaptor pentru dsl la lan. Mi-am cumparat un laptop recent si am primit un router care nu are mufa dsl, iar eu am netul de la Telekom si vreau sa schimb routerul. Ma poate ajuta cineva dau funda.

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Păi nu ai nevoie de unul.Netu de le Romprăfuit(Telekom) îti vine pe cablu de telefon(ADSL), iar din router poți pleca cu un cablu ethernet normal până în Pc, sau poți folosi Wifi-ul, ca precis îți dă router Wireless.Succes

| Robert2580 explică (pentru DeyCj):

Pai asa il folosesc dar ruterul asta care l-am primit nu are dsl are intrarea pentru mufa lan.

| K0sti a răspuns:

Zau! Aia crezi tu! Routerul ala de l-ai primit e ADSL? Mai mult ca sigur nu! Asa ca nu ai cum sa-l schimbi! Il cascadezi cu ala pe care il ai acum! Complicat?