| Aaaaaaaaaaasssss a întrebat:

stie cineva de ce mi se blocheaza laptop-ul?
Gen se blocheaza odata la cateva minute cate 3 secunde si nu pot sa fac nimic apoi isi revine

Ce pot sa fac sa nu se mai blocheze?

Răspuns Câştigător
| AdiZNoni a răspuns:

Pot fi multe motive. Principalul motiv sunt virușii. Un alt motiv comun sunt aplicațiile care îți mănâncă din memoria RAM.

Cel mai bine este să-ți salvezi lucrurile importante pe un stick/DVD și să-ți formatezi calculatorul. După formatare va trebui să reinstalezi sistemul de operare (Windows/Mac OS).

Printre lucrurile principale pe care le instalezi pe noul sistem de operare va trebui să adaugi un antivirus. Dacă problema încă persistă, va trebui să vezi dacă laptopul tău mai are un spațiu liber pentru un card de memorie RAM și să cauți pe net câtă memorie RAM suportă. Dacă are un spațiu liber, cumpără un RAM în funcție de memoria maximă. Dacă nu ai un spațiu în plus sau memoria maximă e deja atinsă, va trebui să îți cumperi un alt laptop care să suporte mai multă memorie RAM.

| Aaaaaaaaaaasssss explică (pentru AdiZNoni):

Dar eu am 8.00 gb memorie ram si mi se blocheaza chiar daca sunt decat pe google si nu mai am nimic deschis.

| AdiZNoni a răspuns (pentru Aaaaaaaaaaasssss):

Atunci e vorba doar de un virus sau o defecțiune de browser. Poți încerca și să schimbi browserul înainte de a formata și reinstala sistemul de operare.

| Aaaaaaaaaaasssss explică (pentru AdiZNoni):

Pc-ul e nou il am de cateva zile, si de atunci am si windows-ul

| LPCTSTR a răspuns (pentru Aaaaaaaaaaasssss):

Și nu faci un bine dacă duci calculatorul în garanție?