| vladutzumuresan1996 a întrebat:

Stie cineva un model de camera care poate face mai multe poze intr-o secunda? De exemplu, o broasca in saritura, sa faca mai multe poze, sa o surprinda chiar in mijlocul sariturii, cand este in aer. Nu conteaza pretul, doar sa vad daca exista camere sau aparate foto capabile de asa ceva.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

ORICARE camera de filmat care inregistreaza in format RAW (necomprimat) face "filmarea" din cel putin 30 cadre pe secunda. Din aceste cadre necomprimate se pot alege si ca poze independente cele dorite, fiind perfect clare.

2 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Evident ca exista si pe DSLR si pe smartphoneuri, functia se nuumeste burst.

| Nonolita a răspuns:

Nu e un model de camera ci e o functie a aparatelor foto. Cauta in setari.