| anonim_4396 a întrebat:

Stiti ca messengeul s-a schimbat si nu inteleg cand vreau sa-mi fac un cont imi cere putine date nu ca inainte insa cand termin de scris dau sa faca contul si nu merge! dc? cine imi poate explica? am gresit cu ceva? nu cere decat sa creez nume, email, nr telefon, parla, data/ziua/anul' nasterii si gen M/F...
Funda

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Si in dreptul parolei nu iti apare nimic scris cu rosu? Posibil din cauza parolei sa nu mearga! In parola, obligatoriu trebuie sa ai minim o majuscula, o cifra si cel putin 8 caractere.
Exemplu Am3rica_O1

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru neluL):

Exaact asa am facut stiu dar dau la activare cod si nu mai imi aprare nimic. nu trebuia sa-mi dea si niste intrebari? ..sau un cod ceva?

neluL
| neluL a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate nu esti pe pagina care trebuie! Aici iti faci un ID nou
https://edit.yahoo.com/registration (alege romana de sus din pagina, daca nu te descurci cu engleza) Completeaza campurile si -> Creare Cont

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru neluL):

Exact acolo ma chinui sa fac si nu merge! trebuie neaparat sa scriu un nr ma telefon? daca nu am.

neluL
| neluL a răspuns (pentru anonim_4396):

DA! E obligatoriu campul. Yahoo considera ca daca ai 13 ani ai si telefon. Daca ai sub 13 ani nu poti face un ID Yahoo.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru neluL):

Am pus fostul meu numar poate merge dar tot nu merge. Acum nu am unul actual. Si in caz ca esti interesat vreau sa fac cont mess pentru mama mea insa nu vrea sa-si dea numarul de telefon. asa ca eu nu mai am ca l-am pierdut l-am pus pe fostul poate merge dar nup. :c

neluL
| neluL a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai care e problema daca scrie numarul ei de telefon? Nu o suna nimeni din Irlanda! Numarul de telefon este bun pentru recuperarea contului daca are probleme cu el. Doar cu telefonul mai poti recupera un cont Yahoo furat sau pierdut. Pe telefon primesti cod de deblocare, verificare...etc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru neluL):

Adica deia nu se activeaza contul? decat printr-un mesaj de la ei se activeaza?

neluL
| neluL a răspuns (pentru anonim_4396):

Anutza - da-mi datele tale prin mesaj privat si iti fac eu un ID de messenger.Nr de telefon este bun doar pentru recuperarea contului in cazul in care se pierde/fura parola.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru neluL):

Nu mai este nevoie m-am rugat de maica-mea si i-am zius ca nu pateste nimic daca imi da numarul ei de telefon si am rezolvat happy pftim funda smug mersi de ajutor :*

neluL
| neluL a răspuns (pentru anonim_4396):

Have a nice day! wave bye, bye