| Mariaaaavev a întrebat:

Sunt foarte îngrijorată și de aceea cer seriozitate! Am citit pe internet ca nu este bine să-mi încarc telefonul pana la 100%. Eu făceam asta pana acum și bateria se consuma extrem de repede. Am sa urmez de acum câteva sfaturi. Întrebarea mea este... Mai pot sa readuc bateria "la viata"? Dacă urmez acele sfaturi. Pot s-o fac sa fie cum era? Chiar dacă nu o mai fac sa fie exact cum era.o pot obișnui sa se descarce mai greu?

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Ce ai citit e fals si facut pentru clickuri. Daca bateria se consuma repede si nu mai ai garantie/nu iti pasa de ea o poti sa o schimbi. Daca e telefon unibody( nu o poti scoate ) ti-o schimba la orice service.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu ma indoiesc ca din cauza asta s-a deteriorat bateria. Tehnologiile noi sunt suficient de inteligente incat telefoanele sa poata sta oricat la incarcat fara sa se strice nimic in ele.
Cu toate astea, o baterie deteriorata trebuie schimbata, nu ai ce sa ii mai faci

| Aihao19 a răspuns:

Nu e nicio problema daca incarci pana la 100%.

| PowerOfReich a răspuns:

Daca se deterioreaza, nu mai poate fi redusa la forma initiala.