| Amaris111 a întrebat:

Buna TPU...sunt noua aici, asa ca scuzati-mi greselile, am o intrebare legata de facebook, atunci când postez o fotografie noua, nu primesc decat 2-5 like-uri ca si cum nimeni nu ar vedea-o, dar atunci când o pun ca poza de profil sau coperta am si 80-90 like-uri, asa ca daca vreau ca fiecare poza sa aiba like-uri trebuie sa o pun la poza de profil sau coperta ceea ce este foarte enervant.
Nu stiti ce sa fac ca sa primesc multe like-uri chiar si atunci când nu o pun ca poza de profil sau coperta?

1 răspuns:
| IonelPurcel a răspuns:

Practic nu ai cum să influențezi numărul de like-uri. Când pui o poză nouă, oameniilor le apare la fel de mult indiferent dacă e de profil/copertă sau nu, atâta timp cât nu te-au adăugat la liste care ar limita numărul postăriilor tale pe newsfeed-ul lor.