| Luci88 a întrebat:

Tabletele au windowsu instalat? adica daca cumpar o tableta trebuie sa ii instalez ceva pe ea? sau are ea tot instalat? si cum se instaleaza windosu? exemplu aceasta tableta: Tableta Allview City Life 7. Funda

12 răspunsuri:
| laurentiu80 a răspuns:

Acea tableta din exemplul tau nu are windows, ci android. Si da vin cu sistemele de operare instalate, numai ca la cele cu android nu se poate instala windows pe ele.

| Lex169 a răspuns:

Sistemul de operare pe orice smartphone sau tableta este deja preinstalat.

| SasNetRomania a răspuns:

Alview ruleaza android, nu exista tableta cu windows. doar cu windows phone/mobile.
ninja unele laptopuri/pcuri nu au instalat nimic sunt FREE DOS.
Deci in concluzie tableta ta are sistem, ca orice tableta/telefon.
daca intampini probleme cu androidul sau vrei sfaturi anunta-ma
Contact:
Skype/Mess: sas.samp
Email: sasn3t@gmail.com

| anonim_4396 a răspuns (pentru SasNetRomania):

De Samsung Atix 9 nu ai auzit?

| Luci88 explică (pentru SasNetRomania):

Allview City Life 7. ce parere ai despre aceasta tableta?

| SasNetRomania a răspuns (pentru Luci88):

Care e bugetul tau maxim?
cand vrei sa faci achiztia?
la ce vei folosi acea tableta?
vrei o tableta subtire?
raspunde la aceste intrebari si iti ofer o tableta buna.

| Mihail2020 a răspuns (pentru Luci88):

Am gasit o tableta pentru tine (linkul este jos) si cred ca o sa iti placa are multe lucruri care
Allview City Life 7 nici nu le-ar avea dar daca tot zici uite parerea mea despre aceasta tableta care ai ziso si daca te uiti si la comentari sau cauti despre aceasta tableta o sa vezi ca nu-i buna deloc:

Allview City Life 7 mica caracteristica:
Are antivirus neinteresant, are lucruri obisnuite aproape ca un telefon mobil si de ce zic aproape ca are doar 3 lucruri mai avantajoase fata de un telefon:
512Mb Ram (merge 3 sferturi din aplicatie sau jocuri).
Rezolutie (pixeli) 1024 x 600
Tip memorie DDR3
Capacitate (GB) 0.5 Adica are 500Mb memoria interna?(Si maxima este de 8GB).
Si un lucru telefonul meu are un 8Gb incorporat.
Deci este varza mai bine eau un telefon mobil decat o tableta.

Venino are viteza mai mare de procesare are full HD, consuma putin dar dureaza foarte mult timp fata de celalate tablete chiar daca au dual-core.
Merge orice joc sau aplicatie pe aceasta tableta.
Facilitatea unei iesiri video miniHDMI prin care poti conecta tableta la un TV sau proiector fata de Allview.
http://bit.ly/1jMNgJr

| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
Cum cumperi un Calculator sau un Laptop asa cumperi si o Tableta.
Desigur ca ai sistemul de operare instalat.
Cai Windows, Linux sau Android acela este sistemul sau de operare pe care ruleaza el.

Si cum am zis sistemul sau de operare este Android 4.1.1!
Sarbatori Fericite.

| Luci88 explică (pentru Mihail2020):

Ce parere ai despre aceasta tableta? Allview City Life 7.

| MudvayneMurderer a răspuns:

1. Confunzi "windowsu" cu sistemele de operare.
2. Toate tabletele au sistemul de operare preinstalat.

| Florescu_Adita_1990 a răspuns:

Nu poti sa instalezi windows pe ea dar poti incerca un launcher. Launcher-ele sunt anumite programe luate de pe magazin play sau alte site-uri prin care poti sa iti personalizezi icons-urile si multe altele. Iti dau un link de pe google play cu launchere:
https://play.google.com/store/search?q=launcher&c=apps&hl=ro

| Carinutza12 a răspuns:

Da, il au deja instalat.