| BodorEduard2003 a întrebat:

tocmai ce mi-am cumparat niste casti de GAMING Genesis h12, cu o mufa jack, am un laptop care are 2 mufe,pentru casti si microfon,dar castile mele au doar o mufa,si au si microfon,ce trebuie sa fac,cum spune-am,castile au microfon, dar doar o mufa, iar Laptopul are 2 locuri in care se baga mufa,cea de casti, si microfon, va rog sa ma ajutati mult!

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

De ce nu te documentezi inainte sa faci o achizitie?
Pe unele site-uri scrie clar: "compatibilitate cu PlayStation 4 si echipamente mobile (conectare jack 3.5 mm cu 4 pini)".
Pentru pc sau laptop ai nevoie de un cablu audio splitter, care sa-ti separe castile de microfon prin mufe diferite (roz si verde) - "Cable Adapter Female to 2 Male".