| GeorgeRdp7 a întrebat:

Tocmai mi-am luat primul meu smartphone, un Samsung Galaxy Y si am 2 intrebari:
1. Daca imi rootez telefonul pierd garantia?
2. Se poate downloada de pe Android Market mai intai pe PC si apoi sa le pun eu in telefon?

Multumesc anticipat happy

7 răspunsuri:
| eucumine010 a răspuns:

1. Depinde sunt moduri diferite, poti face root la telefon si fara sa pierzi garanzia. Important e atunci cand te duci la garantie sa ii pui softul original.
2. Nu poti descarca dupa Android Market in pc.

| trafikantu a răspuns:

1: da
2: nu

| Anonimul8297 a răspuns:

1.nu
2.nu

| kind4r a răspuns:

1.Chiar nu stiu si eu ma intreb asta...
2. Urmareste filmul asta: http://www.videotutorial.ro/? p=8357 (nu este chiar legal sa faci chestia asta...dar daca chiar nu ai alte posibilitati...)Sper ca ti-am fost de ajutor;)

| darioi a răspuns:

La prima intrebare nu stiu sa iti raspund, dar la a doua poti face asta: dai instal la niste aplicatii de pe android market(de pe PC) si dupa gaseste cu telefonul o sursa de internet...de exemplu la KFC! Dupa se vor instala singure! Bafta!

| Anonimul0012 a răspuns:

1.nu ai sa iti pierzi garantia doar dupa un an sau doi ani 2.nu daca nu il ai bagat pe telefon nu ai cum sa il descarci

| adymarian a răspuns:

Daca faci root la telefon pierzi garantia! LA 2 raspunsul este NU.