| Ion1231 a întrebat:

Buna TPU, un prieten are un Sony smartwatch 2 si un Sony xperia 1 iii. Are vreo solutie de a instala extensiile pe ceas chiar daca magazinul play de acum nu merge?

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Fiind aparat vechi, probabil nu mai e sprijinit cu soft-uri.
Sa intrebe la reprezentantele Sony sau la service-uri care se ocupa de softari.

| Ion1231 explică (pentru Bula):

Exista posibilitatea de a instala extensiile pe un telefon vechi si apoi sa se conecteze la telefonul actual?

| Bula a răspuns (pentru Ion1231):

Nu prea.

| Ion1231 explică (pentru Bula):

A reușit să instaleze forțat aplicațiile dar îl avertizează ca nu o sa meargă optime aplicațiile de pe ceas, deci e de bine.

| Bula a răspuns (pentru Ion1231):

Avertizarile sunt din cauza ca versiunile nu sunt perfect compatibile.

| darrio2007 a răspuns:

Ambele sunt vechi. Nu mai au actualizari.

| Ion1231 explică (pentru darrio2007):

Cum adică ambele? Sony Xperia 1 iii a apărut in 2021.

| darrio2007 a răspuns (pentru darrio2007):

Asa e, scuze.

| Wr3nch a răspuns:

Nu. Ceasul ala e prea vechi, si nu a mai primit actualizari de mult.