| anonim_4396 a întrebat:

Un prieten mi-a imprumutat un laptop pe care nu il mai folosea timp de 30zile. Cand deschid laptopu, dupa vreo 5 minute el se inchide (nici nu are timp sa se incalzeasca). Ce poate sa aiba? Cum as putea rezolva problema? Funda

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Poate fi o problema din bios.Verifica setarile din bios, si da-i un set to default la setari. O a2-a problema ar fi infctia laptopului cu un virus. Da-i o scanare mai amanuntita cu BitDefender/Avg asta daca nu se stinge din 5 in 5 minute. O alta problema ar fi de la windows, care ar fi putut sa piarda fisiere importante. Incearca sa-i reinstalezi windows-ul. Daca tot se stinge si se stinge la nesfarsit, cel mai probabil este o problema de hardware, o piesa defecta!

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Buna.
Mergi cu el la un service autorizat pentru verificari!
Pa, pa.

| marin81 a răspuns:

Incearca sa il pornesti cu cablu de la incarcare cuplat la priza si laptop