| marianamuraru a întrebat:

Va rog ajutati-ma, am o imprimanta HP deskjet 940c,i-am reancarcat ieri cartusele,aseara am printat cateva foi, azi n-a mai mers, are un beculet rosu aprins care indica o picatura.Am scos din nou cartusele am gasit in locul lor o gramajoara de cerneala care nu stiu de cand e, pana ieri nu am mai folosit imprimanta de mult...am curatat acolo dar tot nu merge, nu are nici o reactie, are beculetul verde on -off si cel rosu care tot clipeste.Ce sa fac?
Multumesc!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cerneala din cartuse este conductoare electrica si poate produce scurtcircuite. Trebuie sa cureti imprimanta cu alcool izopropilic, interior cat si contactele.