| anonim_4396 a întrebat:

Va rog ajutati-ma cu o parere cei care se stiu cat de cat in IT.

Vreau sa cumpar acest laptop: http://www.evomag.ro/......97198.html (nu conteaza ca este epuizat stocul) si nu stiu cum este pret - calitate. Vreau sa ma ajutati cu niste pareri. Eu cumpar acest laptop pentru jocuri mai mult si as vrea sa stiu daca ruleaza jocuriile CS:GO, Gta 4, Dota2 etc, si ruleaza jocuriile pana in 2011, daca nu pana in ce an?

P.S. in timp i-as putea inlocuii placa video?

MULTUMESC! FUNDA*

Răspuns Câştigător
| FlorinCiokan a răspuns:

E un pret bun.Dar daca tot cumperi cauta un i3 care sa nu se termine cu U ca asta pe care il vrei tu i3-4005U. Toate celelalte terminatiile sunt mai bune decat U. Si bineinteles minim 4GB Ram si Placa video dedicata. Si acesta e OK dar daca tot cumperi cumpara-l sa fie bun. Sunt tutoriale pe YouTube in romana despre laptop-uri gaming. Dar daca nu calatoresti ti-as sugera sa iti construiesti un PC. E absolut mult mai bun decat un Laptop. Cand se invecheaza poti adauga Placute Ram. Poti schimba placa video. E absolut o alegere buna. Mai ales ca sunt procesoare ultima generatie ieftine. Tutoriale info sau ceva pe Youtube se numeste acolo is multe de genu. Cauta! Bafta!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Raportul pret-calitate este destul de bun, insa nu te astepta sa-ti mearga cine stie ce jocuri pe el. Duce Gta4 undeva intre low si medium cred, duce si Dota 2 si Cs Go. Pana prin 2011 ar trebui sa se descurce... FUNDA?

Răspuns utilizator avertizat