| AbCdEfGh323 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati cu o problema acum 3 zile aveam windows xp si imi mergea foarte greu si m-am decis sa instalez windows 7 ..imi ruleaza binisor dar problema este ca zice Your sistem not suport 3d graphics. Chek you hardware. Eu i-am instalat foarte multe drivere de video, dar tot nu s-a rezolvat nimic. Acum am instalat un driver care il aveam de video Intel si degeaba tot asa imi apare. Va rog frumos ajutati-ma cu aceasta problema vreau neaparat sa vad cum ruleaza metin2 cu windows 7. Dati-mi un video bun sau ceva sa-l repar sad DAU FUNDA!

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Poate ne spui si ce calculator ai.

| AbCdEfGh323 explică (pentru neutrino):

Am Dell Inspirion 6000...Cand aveam windows xp i-am instalat niste drivere si mergea dar acum nu mai stiu site'ul acela...aam incercat cu tot felul de drivere! Va rog sa ma ajutati!

| valentin75 a răspuns:

Salut! Poti instala Everest pentru a vedea ce componente are computerul tau! Vezi daca placa video are driver pentru win7. Pentru a instala win7 te poti uita pe aici. Scoate temele aero de la win7 si orice iti incarca partea de video. Poti instala cate drivere vrei, daca nu are suport pentru win7 o sa ai probleme si multe erori de sistem.
http://windows.microsoft.com/ro-ro/windows7/products/system-requirements
http://videotutorial.ro/......ial-video/
https://sites.google.com/site/windows7delaaz/
http://download.kappa.ro/action__file/action__license/id__1/file__4566

| AbCdEfGh323 explică (pentru valentin75):

Am instalat everest! dar nu stiu cum sai instalez driverele sau ceva de genu...te rog frumos sa ma ajuti! Lasa'mi un mail pe :stefiionut323@yahoo.com plsss

| andrei690 a răspuns:

Pai se traduce asa : sistemul tau nu suporta GRAFICA 3D, deci placa ta video este prea slaba pentru windows 7
Poti incerca sa dezactivezi din efectele vizuale ale windows 7 sau sa achizitionezi o placa video mai buna

| FrancezuTau a răspuns:

Problema este de hardware nu de software, degeaba instalezi drivere, ia-ti o placa video mai buna.

| scanappino a răspuns:

Am patit si eu asta cu un laptop nou, problema era ca unele componente nu au drivere pentru windows 7.cauta numele placii video pe situl oficial al producatorului si ia driverul pentru win7 daca exista.