| Mariusel999 a întrebat:

Buna TPU.
Va rog sa ma ajutati cu un raspuns.
Am netul prin wifi de la un rowter al primariei din satul vecin care-i oferit gratis.
Cateodata merge bine, cateodata greu dar dimineata de la 2:00 pana pe la 8:00 merge cel mai bine dupa incepe sa scada si abia mi se incarca o pagina in unele momente iar in altele chiar daca ii conectat nu se incarca deloc.

As vrea sa stiu daca sunt programe pentru marirea vitezei de net, pentru camumflarea consumului(in caz ca ii si cu limita de consum ) si cam ce ar trebui sa fac sa mearga mai repede.
PS. Folosesc o antena wifi conectata la pc.
Dau funda happy

3 răspunsuri:
| Ensiferum a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci daca nu ai acces la meniul routerului sau server sau ce o fi.

| Catrice a răspuns:

E net, e gratis, e folosit de toți, e supra aglomerat. Mulțumește-te ca măcar atunci merge.

| teo530 a răspuns:

Merge greu atunci când e aglomerat şi uşor când sunt puţini conectaţi la el.