| FSt a întrebat:

vreau sa achizitionez un mixer MIXER AUDIO BEHRINGER XENYX802 si un AMPLIFICator t-amp 800,,, vreau sa stiu ce cabluri mai sunt necesare sa cumpar avand in vedere ca nu am nici la boxe conectori, va rog ajutati-ma, id mess:deyu_fst

Răspuns Câştigător
| simpluone a răspuns:

Este important sa stiu si boxele. Ce fel de conectori ai la ele. Din mixer in amplificator poti avea 2 buc. jack jack sau jack XLR. Sincer nu stiu daca mixerul suporta jack-uri balansate (jack mare stereo) banuiesc ca amplificatorul da.Din amplificator poti pune direct firele ca are borne speciale dar iti recomand speakon cu doi poli si vezi ce mai conectori are si boxa banuiesc ca tot speakon. Poti intreba de unde iei mixerul/amplificatorul si iti dau ei toate informatiile necesare

| FSt explică (pentru simpluone):

Buna, si mersi de raspuns... Boxele le-am facut eu (bass lw 1503, comp 34s, dif 20) nu au conectori la ele de loc nu le-am pus deoarece nu am stiut de care sa cumpar si am lasat asa pana ma lamureste cineva...ia id meu de mes te rog ca sa ma poti ajuta mai OK cu niste scheme ca sunt incepator si habar n-am de nimic! id mess: deyu_fst

1 răspuns: